Medžio drožlių plokštės (MDP)

Būna, kad grįžusį namo žmogų pradeda kankinti galvos skausmai, jis pradeda kosėti, čiaudėti, blogai jaustis. Neretai šių negalavimų priežastis yra neekologiškos dirbtinės apdailos medžiagos. Jos gražiai atrodo ir yra lengvai valomos, bet kenkia mūsų sveikatai. Tai vyksta nepastebimai. Kai kurios medžiagos išskiria į aplinką garus, kuriuos sudaro įvairios cheminės medžiagos: fenolis, formaldehidas, toluolas, benzolas ir kiti, prisidedantys prie chroniškų ligų atsiradimo.

 

Šiandien didelė dalis baldų gaminama iš medžio drožlių plokščių (MDP), kurių sudėtyje yra karbamido formaldehido arba fenolio formaldehido dervų. Jos naudojamos kaip rišamoji medžiaga. Naudojant MDP buityje iš jų išsiskiria formaldehidas ir fenolis.

 

Prieš talpinant namuose baldus iš MDP, prisiminkite:

 

Formaldehidas oficialiai pripažintas kancerogenu, t. y. medžiaga, galinčia sukelti vėžinius susirgimus. Tai bespalvės ir stipriai kvepiančios dujos, kurios skleidžia nemalonų kvapą. Formaldehidas dirgina akių, nosies, gerklų gleivines, o aukšta jo koncentracija gali sukelti astmos priepuolius. Formaldehidas naudojamas ne tik MDP gamybai. Vienas ar su kitomis cheminėmis medžiagomis jis naudojamas dervų, plastikų gamybai, kaip klijų ir pleistrų komponentas, o taip pat kaip konservantas kai kuriuose dažuose.

 

Veikiamos šilumos MDP išskiriamų kenksmingų medžiagų kiekis didėja. Todėl MDP nerekomenduojama dėti apšiltinimui po grindimis. O baldus iš MDP kategoriškai draudžiama statyti prie radiatorių.

 

MDP išskiria formaldehidus ne trumpiau nei 14 metų. Ypatingai stipriai jie išsiskiria pirmus pusantrų metų. Jei negalite atsisakyti tokių baldų, pirkdami būtinai pareikalaukite kokybės sertifikato. Taip pat atkreipkite dėmesį į apdailos kokybę, o būtent: patikrinkite ar gerai nudažyti ir apklijuoti laminatu galiniai panelių paviršiai. Pavojingais taip pat gali būti blogai apdoroti kraštai ir nuskelimai (būtina izoliuoti atvirus plotus).

 

Pirkdami gaminius iš MDP atkreipkite dėmesį į tai, laisvojo formaldehido emisijos klasei jie priklauso. Saugiausiai laikomi gaminiai priskirti E-1 klasei (iki 10 mg formaldehido 100 g visiškai sausos medžio drožlių plytai). Jei namai jau apstatytas baldais iš MDP, dažniau vėdinkite patalpas, o laikui bėgant pasistenkite juos pakeisti.

 


Šaltinis:
www.greenpeace.org
 
Muzika | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | Autobusų nuoma | SEO PASLAUGOS | padanguparduotuve.lt | Kvalifikuotas darbas |