Grybai

0(Ex) kategorija
1. Kopinis mėšlagrybis – Coprinus dunarum Stoll.
2. Ilgakotė mikrostoma – Microstoma protracta (Fr.) Kanouse
3. Paprastasis taukius – Sarcosoma globosum (Schmidel) Casp.

 

1(E) kategorija
1. Blyškusis baravykas – Boletus impolitus Fr.
2. Kislusis baravykas – Boletus pulverulentus Opat.
3. Kartusis baravykas – Boletus radicans Pers.
4. Baltasis godūnas – Choiromyces meandriformis Vittad
5. Kimininis žemlielys – Geoglossum sphagnophilum Ehrenb.
6. Didysis kuokas – Gomphus clavatus (Pers.) Gray
7. Auksaspalvis minkštenis – Hapalopilus salmonicolor (Berk. et M.A.Curtis) Pouzar
8. Geltonžvynė guotė – Hygrophorus chrysodon (Batsch) Fr.
9. Kietoji guotė – Hygrophorus penarius Fr.
10. Juosvoji guotė – Hygrocybe ovina (Bull.) Kühner
11. Kamštinis skylenis – Inonotus dryadeus (Pers.) Murrill
12. Nuosėdinė žvynabudė – Lepiota cortinarius J.E.Lange
13. Juodažvynė žvynabudė – Lepiota hystrix F.H.Møller et J.E.Lange
14. Rausvarudė žvynabudė – Lepiota fuscovinacea F.H.Møller et J.E.Lange
15. Lelijinė žvynabudė – Lepiota lilacea Bres.
16. Balsvoji žvynabudė – Lepiota subalba Kühner ex P.D.Orton
17. Trispalvė meškabudė – Leucopaxillus compactus (Fr.) Neuhoff
18. Juosvasis minkštūnis – Melanoleuca turrita (Fr.) Singer
19. Šuniškoji poniabudė – Mutinus caninus (Huds.) Fr.
20. Smiltyninis ausūnis – Peziza ammophila Durrieu et Mont.
21. Hadriano poniabudė – Phallus hadriani Vent.
22. Ąžuolinis pintenis – Piptoporus quercinus (Schrad.) P. Karst.
23. Tikrasis juodbaravykis – Porphyrellus porphyrosporus (Fr. et Hök) E.-J.Gilbert
24. Dubioji laibė – Pseudoomphalina compressipes (Peck) Singer
25. Gyslotoji krempliabudė – Rhodotus palmatus (Bull.) Maire
26. Šiurkštusis grybliežuvis – Trichoglossum hirsutum (Fr.) Boud.
27. Aitrusis baltikas – Tricholoma ustaloides Romagn.

 

2(V) kategorija
1. Dulkančioji krenklė – Asterophora lycoperdoides (Bull.) Gray
2. Pilkoji baravykpintė – Boletopsis grisea (Peck) Bondartsev et Singer
3. Bronzinis baravykas – Boletus aereus Bull.
4. Fechtnerio baravykas – Boletus fechtneri Velen.
5. Ryškioji gražiataurė – Caloscypha fulgens (Pers.) Boud.
6. Pilkoji voveraitė – Cantharellus cinereus (Pers.) Fr.
7. Lazdyninis kelmenis – Dichomitus campestris (Quél.) Domański et Orlicz
8. Žalsvoji gijabudė – Entoloma incanum (Fr.) Hesler
9. Melsvoji gijabudė – Entoloma madidum (Fr.) Gillet
10. Trogo virvuotė – Funalia trogii (Berk.) Bondartsev et Singer
11. Apskritasporis bobausis – Gyromitra sphaerospora (Peck) Sacc.
12. Rausvoji šeriapintė – Junghuhnia collabens (Fr.) Ryvarden
13. Aitriakvapis piengrybis – Lactarius acerrimus Britzelm.
14. Juodasis piengrybis – Lactarius lignyotus Fr.
15. Skroblyninis raudonviršis – Leccinum carpini (R.Schulz.) M.M.Moser ex D.A.Reid
16. Kelminis žalialakštis – Melanophyllum eyrei (Massee) Singer
17. Geltonasis kiškiaausis – Otidea onotica (Pers.) Fuckel
18. Tamsiarudė kempinė – Phellinus nigrolimitatus (Romell) Bourdot et Galzin
19. Šakotoji skylėtbudė – Polyporus umbellatus (Pers.) Fr.
20. Medūzgalvė trapiabudė – Psathyrella caput–medusae (Fr.) Konrad et Maubl.
21. Auksaspalvis šakočius – Ramaria aurea (Schaeff.) Ouél.
22. Salierinis baltikas – Tricholoma apium Jul.Schäff.
23. Bačo baltikas – Tricholoma batschii Gulden
24. Parazitinis aksombaravykis – Xerocomus parasiticus (Bull.) Quél.

 

3(R) kategorija
1. Dvisluoksnis vingiaporis – Abortiporus biennis (Bull.) Singer
2. Dėmėtasis baravykas – Boletus erythropus Pers.
3. Melsvoji balteklė – Calocybe ionides (Bull.) Donk
4. Piestinis pirštūnis – Clavariadelphus pistillaris (L.) Donk
5. Ąžuolinė kepena – Fistulina hepatica (Schaeff.) With.
6. Rausvoji pintainė – Fomitopsis rosea (Alb. et Schwein.) P. Karst.
7. Tikrinis blizgutis – Ganoderma lucidum (Curtis) P.Karst.
8. Kuokštinė grifolė – Grifola frondosa (Dicks.) Gray
9. Krokinis minkštenis – Hapalopilus croceus (Pers.) Donk
10. Korališkasis trapiadyglis – Hericium coralloides (Scop.) Pers.
11. Ūmėdinė guotė – Hygrophorus russula (Fr.) Kauffman
12. Ąžuolinis skylenis – Inonotus dryophilus (Berk.) Murrill
13. Didysis kukurdvelkis – Langermannia gigantea (Batsch) Rostk.
14. Puslaisvis briedžiukas – Morchella semilibera DC.
15. Vientisasis skylutis – Perenniporia medulla–panis (Jacq.) Donk
16. Plunksninis raukšliagrybis – Phlebia centrifuga P. Karst
17. Skaisčioji raudonpintė – Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk
18. Auksaviršė ūmėdė – Russula aurata (With.) Fr.
19. Raukšlius kopūstgalvis – Sparassis crispa (Wulfen) Fr.
20. Putlioji odapintė – Spongipellis spumeus (Sowerby) Pat.
21. Karpotoji kempė – Trametes gibbosa (Pers.) Fr.
22. Kvapnioji kempė – Trametes suaveolens (L.) Fr.
23. Krateriškasis taurūnis – Urnula craterium (Schwein.) Fr.
24. Bohemiškasis aukšliavarpis – Verpa bohemica (Krombh.) J. Schröt.
25. Pirštuotasis aukšliavarpis – Verpa conica (O. F. Müll.) Sw.
26. Raudonkepuris aksombaravykis – Xerocomus rubellus (Krombh.) Quél.
27. Kurapkinis storplutis – Xylobolus frustulatus (Pers.) Boidin

 

4(I) kategorija
1. Gelsvarudis pievagrybis – Agaricus augustus Fr.
2. Didysis pievagrybis – Agaricus langei (F.H.Møller et Jul.Schäff.) Maire
3. Suaugtinė dirvapintė – Albatrellus confluens (Alb. et Schwein.) Kotl. et Pouzar
4. Keturskiautis žvaigždinas – Geastrum quadrifidum DC.
5. Didysis žvaigždinas – Geastrum triplex Jungh.
6. Stambioji karteklė – Gymnopilus spectabilis sensu A.H.Smith
7. Tiulianių hidnotrija – Hydnotrya tulasnei Berk. et Broome
8. Mėsingasis dyglutis – Hydnum rufescens Pers.
9. Juosvoji guotė – Hygrophorus atramentosus Secr. ex H.Haas et Haller
10. Purpurinė guotė – Hygrophorus erubescens (Fr.) Fr.
11. Kislusis piengrybis – Lactarius repraesentaneus Britzelm.
12. Gelsvasis piengrybis – Lactarius resimus (Fr.) Fr.
13. Geltonasis piengrybis – Lactarius scrobiculatus (Scop.) Fr.
14. Piengrybis jautakis – Lactarius volemus (Fr.) Fr.
15. Atskiroji lentarija – Lentaria byssiseda Corner
16. Meškinis dantūnėlis – Lentinellus ursinus (Fr.) Kühner
17. Lapinis dantūnėlis – Lentinellus vulpinus (Sowerby) Kühner et Maire
18. Baltoji žvynabudė – Lepiota alba (Bres.) Sacc.
19. Kiunerio žvynabudė – Lepiota kuehneri Huijsman
20. Pilkšvarudė stirnabudė – Lepista luscina (Fr.) Singer
21. Melsvakotė stirnabudė – Lepista personata (Fr.) Cooke
22. Gumbuotasis baltnuosėdis – Leucocortinarius bulbiger (Alb. et Schwein.) Singer
23. Juodkotis mažūnis – Marasmius alliaceus (Jacq.) Fr.
24. Kvapusis skiautenis – Panus suavissimus (Fr.) Singer
25. Švytruojančioji minkštapintė – Physisporinus vitreus (Pers.) P. Karst.
26. Baltoji skydabudė – Pluteus pellitus (Pers.) P. Kumm.
27. Raukšlėtasis trimitėlis – Pseudocraterellus sinuosus (Fr.) Corner
28. Tikroji raudonpintė – Pycnoporus cinnabarinus (Jacq.) Fr.
29. Kvapioji ūmėdė – Russula grata Britzelm.
30. Plaušabudinis baltikas – Tricholoma inocyboides Corner
31. Kislusis elniagrybis – Xylaria polymorpha (Pers.) Grev.

 

Kerpės

 

0(Ex) kategorija
1. Rudoji blakstienė – Anaptychia runcinata (With.) J. R. Laundon
2. Išcentrinis kežas – Arctoparmelia centrifuga (L.) Hale
3. Šeriuotoji žiovenė – Chaenotheca hispidula (Ach.) Zahlbr.
4. Putlioji šiurė – Cladonia turgida Hoffm.
5. Juostinis plynkežis – Hypogymnia vittata (Ach.) Parrique
6. Užlinkusioji nefroma – Nephroma resupinatum (L.) Ach.
7. Karpuotoji meškapėdė – Peltigera aphthosa (L.) Willd.
8. Gyslotoji meškapėdė – Peltigera venosa (L.) Hoffm.
9. Baltagyslė meškapėdė – Peltigera degenii Gyeln.
10. Šiurkštusis taškuotkežis – Punctelia subrudecta (Nyl.) Krog
11. Akytoji solorina – Solorina spongiosa (Ach.) Anzi
12. Glotnioji kedenė – Usnea glabrata (Ach.) Vain.

 

1(E) kategorija
1. Ąžuolinė baktrospora – Bactrospora dryina (Ach.) A. Massal.
2. Žaliagalvė taurenė – Calicium adspersum Pers.
3. Ąžuolinė taurenė – Calicium quercinum Pers.
4. Melsvoji žiovenė – Chaenotheca cinerea (Pers.) Tibell
5. Lieknoji žiovenė – Chaenotheca gracillima (Vain.) Tibell
6. Kupstinė šiurė – Cladonia caespiticia (Pers.) Flörke
7. Parazitinė šiurė – Cladonia parasitica (Hoffm.) Hoffm.
8. Glebioji gleiviakerpė – Collema flaccidum (Ach.) Ach.
9. Pilkoji miltpuodė – Cyphelium inquinans (Sm.) Trevis.
10. Geltonoji miltpuodė – Cyphelium  tigillare (Ach.) Ach.
11. Skėtrioji briedragė – Evernia divaricata (L.) Ach.
12. Kintančioji briedragė – Evernia mesomorpha Nyl.
13. Flotovo gijalekta – Gyalecta  flotowii Körb.
14. Guobinė gijalekta – Gyalecta ulmi (Sw.) Zahlbr.
15. Šilinė puvėseklė – Icmadophila ericetorum (L.) Zahlbr.
16. Latakinis gleivytis – Leptogium corniculatum (Hoffm.) Minks
17. Adatiškasis gleivytis – Leptogium teretiusculum (Wallr.) Arnold
18. Diskinė plokštkerpė – Lopadium disciforme (Flot.) Kullhem
19. Smulkialakštis juodkežis – Melanelia panniformis (Nyl.) Essl.
20. Kraujaspalvis mikoblastas – Mycoblastus sanguinarius (L.) Norman
21. Miltuotoji nefroma – Nephroma parile (Ach.) Ach.
22. Gulsčioji meškapėdė – Peltigera horizontalis (Huds.) Baumg.
23. Ponašakė ramalina – Ramalina thrausta (Ach.) Nyl.
24. Tamsioji brylytė – Sclerophora coniophaea (Norman) J. Mattsson et Middelb.
25. Miltuotoji brylytė – Sclerophora farinacea (Chevall.) Chevall.
26. Šviesiagalvė brylytė – Sclerophora peronella (Ach.) Tibell
27. Dantytoji telotrema – Thelotrema lepadinum (Ach.) Ach.
28. Ruduojančioji kedenė – Usnea fulvoreagens (Räsänen) Räsänen
29. Šiurkščioji kedenė – Usnea scabrata Nyl.
30. Mužo auksakežis – Xanthoparmelia mougeotii (Schaer. ex D. Dietrich.) Hale

 

2(V) kategorija
1. Dviguboji artonija – Arthonia didyma Körb.
2. Baltakraštė artonija – Arthonia leucopellaea (Ach.) Almq.
3. Vyninė artonija – Arthonia vinosa Leight.
4. Žalsvoji kežytė – Cetrelia olivetorum (Nyl.) W. L. Culb. et C. F. Culb.
5. Raukšlėtasis geltonkežis – Flavoparmelia caperata (L.) Hale
6. Gūbriuotoji pūsliakerpė – Lasallia pustulata (L.) Mérat
7. Blyškioji lekanora – Lecanora albella (Pers.) Ach.
8. Kerpiškasis gleivytis – Leptogium lichenoides (L.) Zahlbr.
9. Plačioji platužė – Lobaria pulmonaria (L.) Hoffm..
10. Skylėtoji menegacija – Menegazzia terebrata (Hoffm.) A. Massal.
11. Žvynuotoji meškapėdė – Peltigera lepidophora (Nyl. ex Vain.)
12. Raudonvidurė žiauberuotė – Phaeophyscia endophoenicea (Harm.) Moberg
13. Juodai žaliasis rizokarpas – Rhizocarpon viridiatrum (Wulfen) Körb.
14. Suodinoji saitakerpė – Umbilicaria deusta (L.) Baumg.
15. Daugialakštė saitakerpė – Umbilicaria polyphylla (L.) Baumg.

 

3(R) kategorija
1. Žalsvoji žiovenė – Chaenotheca chlorella (Ach.) Müll. Arg.
2. Lakštuotoji šiurė – Cladonia foliacea (Huds.) Willd.
3. Samaninis diplošistis – Diploschistes muscorum (Scop.) R. Sant.
4. Alksninė hipotrachina – Hypotrachyna revoluta (Flörke) Hale
5. Skylėtoji spuoguotė – Pertusaria pertusa (Weigel) Tuck.
6. Baltijinė ramalina – Ramalina baltica Lettau

 


Paaiškinimai


Kategorijos:

0(Ex) – Išnykusios ir tikėtinai išnykusios rūšys (Extinct and probably extinct),
1(E) – Prie išnykimo ribos (Endangered),
2(V) – Pažeidžiamos (Vulnerable),
3(R) – Retos rūšys (Rare),
4(I) – Nenustatyta (Indeterminate),
5(Rs) – Atkurta (Restored)

 
Muzika | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | Autobusų nuoma | SEO PASLAUGOS | padanguparduotuve.lt | Kvalifikuotas darbas |