Sloga

Natūralus slogos gydymas: ilgai trunkanti sloga gydoma uostant raudonėlio arba noteros žolės miltelius.


Slogos gydymas namuose: 10 g paprastosios kraujažolės užplikyti stikline verdančio vandens, taip pat atskirai stikline verdančio vandens užplikyti 5 g šliaužiančiosios tramažolės. Užpilus sumaišyti ir lašinti į kiekvieną šnervę po 5 lašus 3 kartus per dieną. Užpilus galima naudoti 5 min. inhaliacijai. Katroti 10-12 kartų.


Esant chroniškai slogai: smulkiai supjaustyti alijošiaus lapus ir sumaišyti juos su tokiu pačiu kiekiu kreidos. Palaukti 5 val. Šis mišinys pašildomas ir 3-4 kartus per dieną lašinamas į nosį.

 

Slogą efektyviai gydo garstyčių kojų vonios: 1 valgomąjį šaukštą garstyčių miltelių kruopščiai ištirpdyti 6 litruose karšto vandens (41-43 °С). Šis gydymas netinka esant varikoziniam venų išsiplėtimui, padidėjusiam arteriniam kraujospūdžiui.

 

Vos tik prasidėjus slogai, uždėti garstyčių trauklapius ant menčių ir aprišti flanele. Po to apsimauti šiltas vilnones kojines. Laikyti garstyčių trauklapius kiek įmanoma ilgiau (paprastai 1-2 val.). Garstyčių trauklapius nuėmus, kurį laiką greitai vaikščioti. Geriausia šią priemonę naudoti vakare, prieš miegą. Iki auštant sloga praeis.

 

Giliai įkvėpti uostomojo tabako, kad jis per nosiaryklę pasiektų į burną. Po kelių „pauostymų“ sloga praeina.

 

Kambario temperatūros švaraus vandens pasisemti rieškučiomis ir įtraukti paeiliui į vieną ir į kitą šnervę, kad jis patektų į burną. Gydantis slogą negalima pamiršti, kad tai – daugeliu atvejų infekcinė liga. Todėl gydantis slogą vienu ar kitu būdu reikia dažnai keisti nosines tam, kad po gydymo nebūtų užsikrečiama iš naujo.

 

Nuo ilgai trunkančios slogos: 3 valgomuosius šaukštus džiovintų avietės uogų užpilti 2 stiklinėmis degtinės. Laikyti 2 savaitės tamsioje ir vėsioje vietoje, retkarčiais sukratant. Nukošti. Atskiesti virintu vandeniu 1:1. Gerti po valgomąjį šaukštą 4 kartus per dieną po valgio.

 

Apsisaugojimui nuo adenoidų ir polipų: 1 dalį jonažolės žolės miltelių sumaišyti su 4 dalimis nesūdyto sviesto. Į 1 arbatinį šaukštelį mišinio įlašinti 5 lašus ugniažolės sulčių, įpilti į mažą buteliuką ir kratyti kol susidarys emulsija. 3-4 kartus per dieną įlašinti į kiekvieną šnervę po 2 lašus.

 


Paskutinis atnaujinimas: 2009-03-30

 

 
Muzika | Masažuotojas Vilniuje, masažai Vilniuje | Vaikų paplūdimio tinklinio treniruotės Vilniuje | Autobusų nuoma | SEO PASLAUGOS | padanguparduotuve.lt | Kvalifikuotas darbas |